27si Series 65-80A/12V; 65A/24V IR/Ef Alternators Stator
Min Order 100 Pieces
Availability In Stock
Shipping From Zhejiang, China
Popularity 479 people viewed
Quantity
YONGKANG TINEN INDUSTRIAL CO., LTD.
VIP   Audited Supplier 7 years
Profile Certified by SGS/BV
27-114
Satisifed by Customers
Car
Hard Alloy and Steel Bonded Carbide
Punching and Shearing Mould
Forming Die
Progressive Die
Computer Technology
Permanent Magnet
CNC Milling
High Speed
Geometric Detection
Tinen
Egg Lattice in One Wooden Box / One White Box/PC
About 1.5kgs
China
Product Description
27-114Stator
• 65-80 Amp/12-24 Volt
• Delco 27SI/Type 100, 200, 205 Series 65-80A/12V; 27SI/Type 200 65A/24V IR/EF Alternators
• 100% New
• Replaces - 9L6775, 1852033, 801818,  98818, Original Reference Number 7138S
Company Profile
The delivery time is about 15 day for one order, such as 1000PCS stator cores. 500PCS stators. But for the hairpin stator, such as OD138.5mm, 12V, 320A and 24V, 150A, they are special products. The delivery time is about 30-45 days. It depends on the quantity that you need.
Welcome to negotiate and cooperate with our best price, best quality and best service!
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
Alternators Stators for Delco 10si with Cooper and Iron
25si, 26si Series 50A/24-32V IR/Ef Alternators Stator
24V 150A Motor Hairpin Stator Auto Parts for Efficient Performance