Min Order 1 Piece
Availability In Stock
Shipping From Fujian, China
Popularity 296 people viewed
Quantity
Amikon Limited
VIP   Audited Supplier 2 years
Profile Certified by SGS/BV
80026-044-06-R
Check datasheet
Check datasheet
PLC DCS
New
Check Part number
4.02kg
30.4x29.8x7.4cm
1 year
In Stock
T/T
DHL, UPS, FedEx, and TNT
80026-044-06-R
A-B
Original + Amikon
4.02kg
USA
Product Description
80026-044-06-R Description
80026-044-06-R Photos
80026-044-06-R Details
Features
  • Compact design: Easily mounts in tight spaces
  • High output current: Supports up to 10A of output current
  • Wide input voltage range: 24-72VDC input voltage
  • Switching technology: Provides efficient and reliable power delivery
  • EMI filtering: Reduces electromagnetic interference
  • Overvoltage protection: Protects against excessive input voltage
  • Short circuit protection: Protects against short circuits in the output circuit
Whole sale pictures
FAQ
Q: Is your product new or refurbished?
A: All our products are original new with one year warranty.
Q: How many days the goods will arrive my hands if I place the order now?
A: As soon as we receive the payment, I will ship the products immediately.
It usually take 3-5 days from China to your hands.
Q: Could you give me some discount?
A: Contact Stella to get more discount for 80026-044-06-R
Q:Can you ship the goods to my country?
A: Pls don't worry ,We can ship the goods to worldwide
Q:What payment mothod we used?
A:We usually use T/T (
Telegraphic Transfer),and we can received with in 1-2days
Q:Can I contact you on Email?
A: You can contact me online to get my email add
Recommend
ABOCM-DPR-85-D-STAB80190-380-02-RAB2097-V33PR3-LM
ABMPL-B540K-MK72AAAB80190-380-01-RAB2094-BM05
ABMPL-B330P-SJ24AAAB80190-378-51-09AB2094-AM02
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
Amikon Limited
FS450R12KE3/AGDR-71CS 68569354 IGBT MODULE+DRIVE PLC MODULE
Bently Nevada 3500/15 127610-01 133292-01 106M1079-01 AC Power Supply Module
12kV 24kV 36kV 40.5kV 42kV 52kV 630A 800A 1250A 2500A Inside Cone Bus Bar Coupling Connector for Gas Insulated Switchgear Extension