Aoyi Hnscr-75la Thyristor for Power Supply SCR Power Regulator
Min Order 10 pieces
Availability In Stock
Shipping From Shanghai, China
Popularity 263 people viewed
Quantity
Huangshan AOYI Electrical Appliance Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 10 years
Profile Certified by SGS/BV
HNSCR-75LA
DC
Three Phase
Intermediate Frequency
SVC, DBW, JIW
Industrial Frequency
Medium
Ring
Switching Regulated Power Supply
Industrial and Mining Enterprises
Aoyi
Three-Phase 380VAC(Three Phase Three Wire)
75A
Phase Output
4-20mA,0-5VDC,0-10VDC(Three Ways to Switch)
Aoyi
Carton
5 KG
Huangshan
Product Description
  Novel appearance,heat dissipation optimization,high performance,high quality.
 Modular,high pressure resistance and anti-interference.
 Linear phase shift control,low starting point,accurate temperature control.
 Multipurpose LED instruction,clear working status.
 Built-in fast fuse with over current protection.
 With over temperature protective function.
HNSCR-75LA
75A
Rated Voltage
Output Mode
phase output
Input Mode
4-20mA,0-5VDC,0-10VDC,Manual VR adjustment(2-10K)
Input Impedance
4-20mA(240Ω),0-5VDC(30K),0-10VDC(12K)
Protective Function
fast fuse,stop output when radiator overheats
Display Function
LED panel display SCR working condition and fault cause
Use Environment
temperature: less than 45
humidity: less than 90%RH
product recommendati
Company Information
Certifications
Packaging & Shipping
FAQ
1. Q: Can you provide OEM service?
    A: Yes, we can.
2. Q: What's the MOQ?
    A: For testing purpose, 1pc is ok.
3. Q: Can you provide trade assurance service?
    A: Yes, we are member of the trade assurance scheme.
4. Q: What's the lead time?
    A: General lead time is 15 days after payment.
5. Q: What's your waranty?
    A: We provide 12 months warranty against manufacturing defective.
Contact Us
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
Aoyi 3 Phase SSR3-10da SSR Solid State Relay
Aoyi Hn-65 Mechanical DC 30V Analog Panel Volt 0-600V Ampere Meter Voltmeter Ammeter
Aoyi AC Current Meter Voltage and Ampere Current Meter for Mask Making Machine
Aoyi Xmtd 72*72 Voltage Output to Control Temperature Controller
Single-Phase High-Precision Regulator 220V
Zhejiang Wenma Electric Co., Ltd.
SBW-F-150kVA Three Phase Compensation Voltage Stabilizer /AVR/Regulator
Zhejiang TTN Electric Co., Ltd.
Three-Phase High Power Regulator 380V
220V 240V 3 Phase Digital Laser Cutting Machine Voltage Stabilizer Regulator Industrial AVR