China Factory 5kwh-60kwh Hy Tech Residential Battery Dhdj-5000
Min Order 20 Sets
Availability In Stock
Shipping From Henan, China
Popularity 341 people viewed
Quantity
Dagong Huiyao Intelligent Technology Luoyang Co., Ltd
VIP   Audited Supplier 2 years
Profile Certified by SGS/BV
DHDJ-5000
50kg
5years
6000 Times
5kwh-60kwh
LiFePO4
Grade a+
Yes
51.2V
5120wh
100ah
HY TECH
Cartoon Box
602*532*215mm
China
Product Description
Product Description
Battery Module Stacking Design:
All-in-One Design:
Communication Interface:
Product Parameters
Battery modelVoltageEnergyCapacitySizeCurrentMaterial
DHDJ-5000*151.2V100Ah5.12kWh602*532*215mm100ALiFePO4
DHDJ-5000*251.2V200Ah10.24kWh602*532*430mm100ALiFePO4
DHDJ-5000*351.2V300Ah15.36kWh602*532*645mm100ALiFePO4
Certifications
ISO 9001 CE UN38.3 MSDS
Packaging & Shipping
We have safe transport certificate for land and sea transport:
Installation Instructions
Company Profile
FAQ
A: 4000kwh/year ÷ 365 = about 10.9kwh/day
     2000kwh/year ÷ 365 = about 5.4kwh/day
Q: What's HY Tech business?
A: Solar energy system and components, such as inverter, Lithium battery.
Q: What is our after-sales policy?
Q: For how long time will be Guaranty price?
A: 15 days.
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
215kwh 6000 Cycle Times Liquid Cooling Systems Lithium Battery Pack
LiFePO4 48V 100ah 200ah Home Solar System Lithium Ion Battery Energy Storage Rack Mount
12kw 15kwh Hy Tech China Pack 48V LiFePO4 Li-ion Battery
Complete Set Solar Energy Power Storage System 5000W 3kw 6kw 8kw 10kw 15kw 30kw Hybrid Solar Panel Electric Power Generation Kit