Compact MIG Welding Machine (FNBC250-1)
Min Order 1 Piece
Availability In Stock
Shipping From Zhejiang, China
Popularity 512 people viewed
Quantity
Wenling Shellmax Equipment Manufacturing Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 17 years
Profile Certified by SGS/BV
FNBC250-1
Alternating Current
Ship
MIG Welder
MIG Welder
SHELLMAX
Plywood Case
CE CCC ISC9002
China
Product Description
COMPACT MIG WELDING MACHINE FNBC250-1(only gun different from FNBC-250)
Compact structure.
Welding current and voltage digital display.
Euro-style.
Welding voltage adjusted by step switch.
Welding current adjusted continue.
Opearation: Continue, sopt and space welding function suitable for various welding requirement.
MIG/MAG/CO2 and with spot function.
Operationg easy.
MB24-4M gun. Earth cable 3m.
2Rollers or 4Rollers wire feeder.
Power supply: 1x220~240V, 50/60Hz, 7.0KVA, Voltage steps: 10
Welding current range: 40~250A
Duty cycle: 35%
Category NameSubcategory NameActiveTNT LengthTNT WidthTNT HeightTNT Weight
MIG MachinesShellmax181045572068
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
Inverter DC MMA Welding Machine (MMA-250)
Negotiable 1 Piece(MOQ)
12 Paddles Wheel Aerator 4HP
IGBT Inverter TIG/MMA Welder (TIG/MMA-300 IGBT)
Spot Welder -13000
180A Digital Inverter Pulse Gas MIG Welder MIG Arc Welding Machine
Taizhou Heso Technology Co., Ltd
Fast Delivery Cheap High Satisfaction Multiple Repurchase Great Quality MIG Welding Machine
Yongkang Sanhengwin Import and Export Co., Ltd
120A 110/220V MIG MMA TIG Arc Sticker Welding Machine Maquina De Soldar Us Plug
Zhejiang Lingba Welding Equipment Co., Ltd
Portable IGBT Inverter 4 in 1 Stick MMA TIG Aluminium Flux Gasless CO2 Gas MIG Mag Welder
Shanghai Sanyu Industry Co., Ltd.
Welding Equipment Hbm200 IGBT DC Inverter MIG/TIG/MMA 3 in 1 Machine Oringe