Haibang Warning Lightbar Ambulance LED Light Bar Speaker 100W/150W/200W (TBD-110L1S)
Min Order 1 Piece
Availability In Stock
Shipping From Zhejiang, China
Popularity 335 people viewed
Quantity
Wenzhou Haibang Industrial Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 18 years
Profile Certified by SGS/BV
TBD-110L1S
Safety Stroboscopic Lamp
CE, RoHS, ISO
Red, Blue, Green, Amber
0.05W
60-100
IP65
Bracket
1200 L*300 W*180 H mm
Red/Blue/Amber/White/Green
Red/Blue/Amber/Clear
1set
5-25 Days
HAIBANG
Cartons.
CE, ISO, ROHS
Zhejiang, China(Mainland)
Product Description
HAIBANG Top 10 China Ambulance Warning Light Manufacturers & Factory
Product Description
Model No.TBD-110L1S
Input VoltageDC 12V or 24V
Led Source0.25w led,44 pcs/module,8modules;2 alley halogen lights
Led ColorRed,blue,amber,white,green,purple available
Lens ColorRed,blue,amber,clear,green available
Base MaterialAluminum
Flash Patterns4 cycle flashing patterns
Operation Temperature(- )40 to 55 centigrade
IstallationBy brackets and hooks
Product Size120 L *30 W *18 H cm
Carton Size/G.W.1pc/ctn,125*40*25 cm/ctn,12kgs/ctn(with siren & speaker)
RemarksWaterproof,dustproof,3.5 mtr cable provided,with or without siren & speaker.
Product Picture
Remark :
There are different lengths for this item : 100cm , 120cm , 140cm , 160cm
Application :
Off-Road vehicles: ATVs, SUV, truck, Fork lift, trains, boat, bus, and tanks
Company Information
FAQ
Q: Are you manufacturer or trading company?
A: We are Professional Manufacturer and welcome to visit our factory.
Our factory started from 2006 year, located in Wenzhou City ,Zhejiang Province. (1 hour flight
from Shanghai, 2 hours flight from Guangzhou)
Q:When can i get the quotation?
A:We usually quote within 24 hours after getting your inquiry.
If you are very urgent to get price,please call us so that we will regard your inquiry priority.
Q: What certificates do you have for your products?
A: We got CE,ROHS,ISO certificates, and are trying to get the E-MARK E13, too.
Q: Can I get the sample before formal order ?
A: Yes ,sample charged after discount.
Q:What's the leading time and shipping way?
A:1.It is based on order quantity.
For small order,it needs 3-5 days after 100% payment;
For large order,it needs 15-21 days after 100% payment.
2.We can ship goods by Express,Air,Sea,Train or other way as you require.
Q:What the warranty terms for your products?
A:All of our products have at least 1 year warranty.
Please provide us the pictures or videos if there is any quality problem during this period.
We will compensate according to the damage, or give favorable discount in the next order.
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
Pink Color Snail Halogen Rotating Beacon Light
110V 220V 230V 600W Industrial Electric Motor Driven Alarm Siren (HB-200)