High Voltage Rack power supply unit power module supply LAS-230VAC-P300-60K-2U
Min Order 1 Piece
Availability In Stock
Shipping From Jiangsu, China
Popularity 487 people viewed
Quantity
SUQIAN BOER HIGH VOLTAGE POWER SUPPLIES CO., LTD.
VIP   Audited Supplier 10 years
Profile Certified by SGS/BV
LAS-230VAC-P300-60K-2U
Single or Dual
1 Year
300W
220V
Parallel Switching Power Supply
Self-excited Switching Power Supply
Frequency Modulation Type
Terminal Power Distribution Equipment
One-way Transmission
PFM
CE, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC
Boer
0-60kv
300W
Standard IEC connector
Yes
LEMO circular push pull connectors with dust cap
15 way D connector
11kg
Boer
Air Transport Packaging
482.6mmX88.1mmX478.2mm
China
Product Description
Company Profile
Suqian Boer High Voltage Power Supplies Co.,Ltd,is a wholly foreign-owned enterprise invested by UK company, Genvolt High Voltage Ltd. This is a world's top HV power supply manufacturer. Our manufacturing base is located in Suqian City, Jiangsu province, China. The technology service center is in Haidian District, Beijing and the R&D center is in the headquarter of UK.Genvolt. Genvolt can trace its roots to Brandenburg Ltd., a company which for several decades was almost synonymous with high voltage. The power range of Boer power supply unit is from 1W ~ 300kW and voltage covers from 100V ~ 500kV.
Cooperators
Our Products
Technical Specifications
Corporation
Manufacturing
Patent Certificates & Shipments
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
Negotiable 1 Piece(MOQ)
High Voltage Air Purification Power Supply unit supplies suply 40W CF01B
Negotiable 1 Piece(MOQ)
ESP power module HV power unit High Voltage Fume Cleaner Power Supply CF02B
High Voltage Rack Power Supply Unit module supplies 1U 100W LAS-230VAC-P100-40K-2U
Dfaasd Fasf a Afs
ANSHAN XBHY TRADING CO., LTD.
TH110D20ZZ-220AC High Frequency Switching Power Supply/Power Module/Rectifier Module /Battery Module
Shijiazhuang Tonhe Electronics Technologies Co., Ltd.
Switching Power 110V-220V to 5V 12V 24V 1A 2A 3A 5A 100W 200W 300W 400W 60W 150W for LED CCTV AC DC Switching Power Supply
Dongguan Changyue Industry Co., Ltd.
Microwave Variable Frequency Power Supply 2kw 2000W
Xi'an Feng Yu Industry Co., Ltd.
China Manufacturer of Industrial Control System Power Supply DIN Rail
Ninghai Yingjiao Electrical Co., Ltd.
150W 12V 12.5A Switching Power Supply with CE and RoHS