SD042 GU10 MR16 Anti-Glare LED Reflector Housing Recessed Downlight Trim Spotlight
Min Order 100 Pieces
Availability In Stock
Shipping From Guangdong, China
Popularity 532 people viewed
Quantity
Zhongshan Xusheng Lighting Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 4 years
Profile Certified by SGS/BV
SD042
220V
7W 10W 12W 15W
3000K/4000K/6500K
Die-Cast Aluminium
Single Plug
Recessed
Screw Holder
Touch On/Off Switch
3 Years
Engineering, Home Furnishing
20
CCC, CE, EMC, RoHS
Modern
Round/Square
Yes
Three Color
Xushuang, OEM
Carton
Dia85XH33mm
Zhongshan, Guangdong, China
Product Description
Product Description
LED GU10/MR16 frame housing changeable for downlight  spotlight
Detailed Photos
Certifications
Lighting Fair
Company Profile
FAQ
Q1: Are you a manufacturer or a trade company?
A:We are a manufacturer, with R&D and high standard production workshop;
Q2: Do you have the MOQ request?
A:Normally MOQ is 300pcs, but we can do customized items in less quantity;
Q3: What's the production lead time?
Q4: What is warranty time for your products? If any broken, what I will do?
Q5: Can I get OEM/ODM customized products for special application?
Q7: What kind of payment methods do you accept?
A: T/T, West Union and Paypal.
Q8: What kind of shipping methods you use?
A:Sea/Air,and International express( 3-7 working days delivered): DHL, UPS, FEDEX, EMS, TNT .
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
GU10 MR16 SD043bm Round Recessed Trimless Frame for LED Downlight Spot Light
20W Linear Down Light Recessed LED Linear Light Aluminum CCT Adjustable
Anti-Glare Recessed Frame Housing Round for GU10 or LED Spot Module as Downlight
C20s020 Tuya Bluetooth Dali COB LED Spotlight Smart Magnetic Tracklight
Ultra Bright 8W LED Recessed Downlight with CE Certification
Shenzhen Green Earth Opto-Electronic Co., Ltd
Black and White Aluminum Interior Lighting Spotlight, Ra≥ 90 High Quality LED 25W Downlight
Guangdong Benhao Trading Co., Ltd.
LED Down Light Waterproof IP66 Outdoor and Indoor Application
Zhongshan Elephant Lighting Co., Ltd
Suspended Office Linear Light Aluminum LED Light
Guangzhou Season Decoration Materials Co., Ltd.
How Bright Electronics Limited
Au Electrical Smart Downlight Work with Tuya Google Home 12W CCT Adjustable Thin Round IP44 Modern with Australian Plug LED Downlight