Sunc Mj-Lh8300 300W Factory Price Anti-UV ABS Integragted Solar Street Light with Motion Sensor All in One Solar Street Lamp
Min Order 100 Sets
Availability In Stock
Shipping From Guangdong, China
Popularity 296 people viewed
Quantity
Guangdong Century Mingjiang Photoelectric Technology Co., Ltd
VIP   Audited Supplier 4 years
Profile Certified by SGS/BV
MJ-LH8300
Available
2 Years
LED Lamp
ABS
Solar
6500-7500K
Plastic Injection
LiFePO4
4-6 Hours
Garden, Street, Park
IP65
CE, RoHS
3-6V
With Light Source
LiFePO4 24ah
4V/18W
600 PCS SMD2835
Intelligent Light Control
Radar Sensor
Remote Control
150 Square Meters
2136lm
4-5 Rainy Days
Available
SunC
Carton
7500*300*70mm
China
Product Description
SunC Manufacturer Integrated Solar Street Light MJ-LH8300
Product Description
Product Overview
Lighting mode
Power reduction in different modesModel-On Time
1H2H-3H4H-5H6H6H to morning
Auto model100-80%80-60%60-50%50-40%30%
2+X/3+X100-80%80-60%60-50%50-40%30%
Always model100-80%80-60%60-50%50-40%30%
Product parameter
Product modelMJ-LH8100MJ-LH8200MJ-LH8300
Lamp body materialABSABSABS
Lens materialpolycarbonatepolycarbonatepolycarbonate
Lamp body size(mm)530* 270* 70645 * 300* 70750* 300* 70
Number of LED(pcs)360480600
Battery capacity (mAh)120001800024000
Photovoltaic panel4 V/ 10W
(420 *210 mm)
4V/ 15 W
4 V/ 18W
(635 * 210mm)
Duration of flight5 days5 days5 days
Discharge current2.5A3.5A4.5A
Luminous flux1081LM1573LM2136LM
Detailed Photos
Product Parameters
Certifications
Packaging & Shipping
FAQ
Q1. You are manufacturer ?
Q2: What's your main advantage
Q3:Can you provide OEM/ODM?
Q4. What is your terms of payment?
A: Normally we accept T/T,irrevocable L/C at sight.30% deposit,advanced T/T.
Q5: What Certification you have?
Q6: What your MOQ?
A: No limit for sample,10 cartons for normal order,500 pcs for OEM order.
Q7: What about the lead time?
A: 1 day for sample, 15 days for 1X40HQ.
Q8: Can the solar street light be used in high & low temperature area and strong wind environment?
Q9: What's the difference between Motion sensor and PIR sensor?
Q10: How about warranty?
A: Yes, we will provide professional after-sales service.
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
Sunc 800W 1200W Mj-Ew800 Mj-Ew1200 LED Outdoor Energy Saving High Bright High Lumen RGBW Garden Park Colorful Aluminium Solar Garden Lamp with Color Changing
2023 Best Solar Fan in Nigeria DC Air Circulation Fan with Battery
Lebanon Hot Sale Two in One Solar Street Light 300W
Private Mold Hot Sales Outdoor LED Solar LED Strip Outdoor
Energy-Saving Outdoor Landscape Pathway Solar LED Garden Light with Ida Standard Approval
Shenzhen Lecheng(Ecosolar) Lighting Co., Ltd.
Latest Integrated IP65 Waterproof 100W Outdoor Inbuilt Battery Solar Street Light
Foshan Kaicheng Lighting Co., Ltd.
CE Approved High Quality IP65 50W Outdoor Lighting High Power Waterproof Garden Yard Security Lights LED Flood Light
3 Years Warranty Esavior 30W 181lpw All in One Integrated LED Solar Powered Street/Garden Light for 5~6m Poles CE/RoHS/IP67/Ik10
Esavior (Guangzhou) Green Energy Co., Ltd.
LED Rotating Solar Wall Light Floodlight 150W 1500lm IP65 with Motion Sensor Suitable for Outdoor Lighting