0.9° 35hm2a28-044 Stepping Motor Stepper Motor
Min Order 100 Pieces
Availability In Stock
Shipping From Jiangsu, China
Popularity 443 people viewed
Quantity
Changzhou Sunrise Electric Motor Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 16 years
Profile Certified by SGS/BV
35HM2A28-044
Mechanical Equipment
Low Speed
Driving
ISO9001
Sunrise Motor
9n.Cm
0.36A
28mm
130g
SUNRISE MOTOR
Carton/ Pallets
35HM2A28-044
Changzhou, China
Product Description
Customer First     Service Foremost     Quality Guarantee
Model:35HM2A28-044
Holding Torque:9N.cm
Current:0.36A
Resistance:22Ω
Motor Length:28MM
Weight:130g
      MdelHolding Torque
(N-cm±10%)
Current(A)Resistance
(ohms±10%)
Inductance
(mH±20%)
Detent Torque
(N-cm)
Rotor Inertia(g-cm²)Length
(MM)
Weight
(g)
35HM2A28-044  90.3622200.31228130
Motor are available with different winding and mechanical modification to meet specific application.
FAQ
Q: How to order?
Q: How about Sample order?
A: Sample is available for you. please contact us for details.
Q: Which shipping way is avaliable?
Q: How long is the deliver?
A: Devliver time depends on the quantity you order. usually it takes 15-25 working days.
Q: My package has missing products. What can I do?
Q: How to confirm the payment?
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
35hm NEMA14 9n. Cm 0.8A 0.9 Degree Step Motor
80ZYT165-2438-RV040-63B14 Gear Brushless Motor Electric Brush Brushed Permanent DC PMDC Motor for Reducer Motion Simulator 80mm 24V 3000rpm 400W
Electric Motor NEMA23 1.8° 57hy2a56-166 Stepping Motor Stepper Motor
110BL3A110-A 160V 4.5kg 790W 3000rpm NEMA42 China Electric Gear BLDC Brushless DC Motor
Plastics Aluminum Shell Tb6600 Tb6560 Dm542 Dm556 Dm860 Dm860h Hbs57h Hbs86h Ma860h
Lishui City Weicheng Bearing Limited Company
12/24V High Torque Electric Stepper Motors for Cotton Candy Maker
RITSCHER INTERNATIONAL LIMITED
Integrated Industrial Stepper Motor (motor with driver built-in)
Jiangsu Novotech Electronic Technology Co., Ltd.
1.8 Degree 2 Phase NEMA 8, 11, 14, 17, 23, 24, 34, 42, 52 Bipolar Stepper Motor
Changzhou Jintian Imp & Exp Co., Ltd.
Low Price Stepper Motor Body Length 42mm with Driver
CHANGZHOU 3X MOTION TECHNOLOGIES CO., LTD
2-Phase Servo Stepper Motor NEMA17 with 60mm Length for CNC Carving Machine