28bly3a55 Electric Motor Brushless Motor/DC Motor Coreless Motor for Electric Power Tool
Min Order 50 Pieces
Availability In Stock
Shipping From Jiangsu, China
Popularity 250 people viewed
Quantity
Changzhou Sunrise Electric Motor Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 16 years
Profile Certified by SGS/BV
28BLY3A55
Universal, Industrial, Household Appliances
Adjust Speed
Driving
2
Brushless
ISO9001
Sunrise Motor
24VDC
12000rpm
30W
55mm
SUNRISE MOTOR
Carton/ Pallets
28BLY3A55
Changzhou, China
Product Description
 Customer First     Service Foremost     Quality Guarantee
Coreless Motor
Model: 28BL3A55
Voltage: 24vdc
Rated speed: 12000rpm
Rated toqure: 0.02N.m
Power : 30w
ModelVoltageRated speedRated out powerRated torque
28BLY3A5524VDC12000RPM30W0.02NM
Motor body material :  stainless steel
We can also produce motor according to customer's requirements.
Sample is available .  Sample ship by express.(FEDEX, DHL , TNT ,UPS)
Our Motor Application:
  • Plastic Injection Moulding Machines                                        Railway Point Systems
FAQ
Q: How to order?
Q: How about Sample order?
A: Sample is available for you. please contact us for details.
Q: Which shipping way is avaliable?
Q: How long is the deliver?
A: Devliver time depends on the quantity you order. usually it takes 15-25 working days.
Q: My package has missing products. What can I do?
Q: How to confirm the payment?
About Sunrise Motor
 If you need more information,please contact with us.
Our contact information:
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
35hm NEMA14 9n. Cm 0.8A 0.9 Degree Step Motor
80ZYT165-2438-RV040-63B14 Gear Brushless Motor Electric Brush Brushed Permanent DC PMDC Motor for Reducer Motion Simulator 80mm 24V 3000rpm 400W
Electric Motor NEMA23 1.8° 57hy2a56-166 Stepping Motor Stepper Motor
110BL3A110-A 160V 4.5kg 790W 3000rpm NEMA42 China Electric Gear BLDC Brushless DC Motor
63mm/71mm Brushed DC Electric Motor
ZHEJIANG DONGZHENG MOTOR CO., LTD.
Jab8636 Brushless Motor (EHB) (EPS) Brake Motor Brake Motor Wire Controlled Brake Motor
TAISHAN JIANGKOU ELECTRIC APPLIANCE MANUFACTORY LTD.
Low Noise 24V 850W Mini Electrical Brushless DC Gear Motor Electric Drone Motors
Guangzhou Ivey Electronics Co., Ltd
Zhaowei Pd024024-384 20rpm 15kg. Cm 24mm Planetary Gearbox Suppliers Planetary Gear Motor Gearbox for Concrete Mixer Gear Motor Micro Small Gear Reducer Motor