31zyt053-1870 18VDC 0.048n. M 3550rpm 18W Permanent Magnet DC (PMDC) Motor
Min Order 100 Pieces
Availability In Stock
Shipping From Jiangsu, China
Popularity 506 people viewed
Quantity
Changzhou Sunrise Electric Motor Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 16 years
Profile Certified by SGS/BV
31ZYT053-1870
Universal, Industrial, Household Appliances, Power Tools
Adjust Speed
Excited
Brush
31zyt053-1870
18VDC
2.2A
3550rpm
0.048n.M
18W
sunrise motor
Carton, Pallet
31ZYT053
China
Product Description
31MM Series  Permanent Magnet  DC(PMDC ) Moto
MODEL: 31ZYT053-1870
Voltage: 18V
Rated Torque: 0.048N. M,
Rated Current: 2.2A
Rated Speed: 3550RPM
LENGTH:  53mm