500KW-1100LW fully premixed low nitrogen condensate gas-fired boiler
Min Order 1 Piece
Availability In Stock
Shipping From Hebei, China
Popularity 268 people viewed
Quantity
Shijiazhuang Casiting Trading Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 12 years
Profile Certified by SGS/BV
GARC-LB500-1100KW
onsite, remote online
onsite, remote online
water heating equipment
CE
Horizontal Type
OEM
cast Si-Al alloy
natural gas
heating and cooling
blueflame
Wooden Box
60KW~120KW
Tianjin
Product Description
Commercial Purpose Fully Premixed Condensing Gas-Fired Heating Furnace:
Power model: 500kW,700kW, 830kW,960kW, 1100kW
Variable frequency regulation:15%~100% step-less frequency conversion adjustment
High efficiency and energy saving: efficiency up to 108%;