DC Motor Electric Motor Brushed Motor PMDC Motor 64zyt100-2433 24VDC 0.18n. M 53W 2800rpm Permanent Magnet
Min Order 100 Pieces
Availability In Stock
Shipping From Jiangsu, China
Popularity 442 people viewed
Quantity
Changzhou Sunrise Electric Motor Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 16 years
Profile Certified by SGS/BV
64ZYT100-2433
Universal, Industrial, Household Appliances, Car, Power Tools
Adjust Speed
Excited
Driving
Closed Type
4
Brush
PMDC Motor
ISO9001
Sunrise Motor
64zyt100-2433
24VDC
2.8A
2800rpm
0.18n.M
53W
100mm
sunrise motor
Carton, Pallet
64ZYT100-2433
China
Product Description
64mm Series Permanent Magnet (PMDC) Electric DC Motor
MODEL: 64ZYT100-2433,
Voltage: 24V
Torque: 0.18N. M,
Current: 2.8A,
Speed: 2800rpm,
Power:53W
Length: 100mm,