Flrn36-12 Indoor AC Load Break Switch
Min Order 1 Piece
Availability In Stock
Shipping From Jiangsu, China
Popularity 257 people viewed
Quantity
Jiangsu Dechun Power Electric Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 9 years
Profile Certified by SGS/BV
FLRN36-12
DECHUN
in Cartons
Changzhou, Jiangsu, China
Product Description
Product Specicfication:
ItemUnitParameter
FLN36-12D/T630-20FLN36-12D/T125-31.5
Rated voltageKV1212
Rated frequencyHz5050
Rated currentA630630
1 min power frequency withstand voltageKV42/4842/48
Lighting impulse withstand voltageKV75/8575/85
5 min zero gauge rated power frequency withstand voltageKV2424
Rated thermal stability current(peak)KA20/20
Rated dynamic current(peak)KA50/50
Rated short circuit closing currentKA50/50
Rated closed-loop breaking currentA630
Rated active load breaking currentA630
Rated cable charging breaking currentA1010
Rated short circuit breaking currentKA 31.5
Rated transfer currentA 1750
Fuse type  XRNT-12KV/125A
Fuse strikes the output energyJ 1±0.5
Mechanical lifeTime5000/20005000/3000
The insulation distance betweent the live body and the groundmm>=125>=125
SF6 Gas pressure (relative pressure at 20ºC)bar0.40.4
Closing the same periodms<=2<=2
Main circuit tesistanceμΩ<=65<=65
Product Description:
FLRN36-12 indoor AC high-voltage SF6 load break switch is an indoor switch equipment with 12kV rated voltage. The equipment adopts SF6 as gas arcing and insulation medium, including three phases which are opening , closing and earthing, It has the advantages of small volume, convenient installation and strong adaptability to the environmental.
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
Fln36-12 Indoor AC High-Voltage Sf6 Load Break Switch
Dfw-12/24 Compact Transformer Substation Outdoor Substation
Hdc15-12 Green Gas Insulated Switchgear
50Hz Zw20-12 Outdoor Column Intelligent Vacuum Electrical Circuit Breaker
Square Ramsey Belt Sway Switch Ros-2D 5A Run-off Switch Conveyor Belt Automation Comprehensive Protection Device and Control Products
Yueqing Woen Electric Co., Ltd
Manual and Automatic 3pole Limit Switch 1no1nc Type Pull Cord Switch
Zhejiang Weikesen Power Technology Co., Ltd
Rps Pole Mounted Sf6 Load Break Switch with Kema Test Report with Controller and Module
Wenzhou Rockwill Electric Co., Ltd.
Dual Power 4p 100A 220VAC Normal Power to Generator Dual Power Transfer Switch