GBQQJ-3000B Bridge Type Hydraulic up and Down Multi Disc Cutter
Min Order 1 Piece
Availability In Stock
Shipping From Fujian, China
Popularity 343 people viewed
Quantity
Xiamen Great Base Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 10 years
Profile Certified by SGS/BV
GBQQJ-3000B
Hydraulic Cutting Machine
Granite, Marble
Machinery & Hardware, Construction, Stone Industry
380V
Automatic
High Speed
Artificial
1-6
55kw
13000kg
8700mm
3500X2300X1300mm
Great Base
Nude Packing
9000x4500x7500
Xiamen, Fujian, China
Product Description
GBQQJ-3000B Bridge Type Hydraulic up and Down Multi Disc Cutter is ideal equipment for cutting dimensional granite block into slabs. Maximum blade diameter up to 3000mm.