Geyue Gycs01-367m3vb35r60 Snap in Terminal Super Capacitor (Cylindrical shape structure)
Min Order 100 Pieces
Availability In Stock
Shipping From Zhejiang, China
Popularity 424 people viewed
Quantity
Zhejiang Geyue Electric Technology Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 3 years
Profile Certified by SGS/BV
GYCS01-367M3VB35R60
Ceramic Trimming Capacitor
General Purpose, AC / Motor, Power, Lighting, Air Conditioner, High Voltage, Fan, Automobile
Through Hole
1-50uf
Fixed Capacitor
Ceramic
Air Medium
Ceramic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor
GE YUE
Carton
8pcs/carton; GW: 17kgs/carton
Zhejiang, China
Product Description
Product Description
Features:
Cylindrical shape structure with low internal resistance;
It is in compliance with ROHS standards and has no pollutants such as Cd and Pb;
Long charge and discharge cycle life;
Ultra-low internal resistance, suitable for medium and large power discharge;
High withstand voltage, up to 3.0V, high reliability under the same conditions.
Detailed Photos
Product Parameters
Certifications
Packaging & Shipping
We normally do EXW, FCA and FOB. In some special cases, we can also go DDU and DDP.
1) Express delivery, door to door service.
2) By air freight, to the designated airport of the destination country.
3) By sea, FCL , LCL, etc...
Company Profile
Business Slogan:
Smart electric technology empowers the future.
Business Philosophy:
Scientific and technological innovation, people orientation.
Core Value Code:
Passion, Inclusion, Innovation, Customer Success.
Mission:
Vision:
A suitable and livable world through electrical engineering solutions.
Welcome friends at home and abroad work together to create brilliant!
FAQ
Q1-Could you tell me what are your advantages please?
1) We have 13 years of manufacturing experience since 2011.
2) We are an OBM manufacturer, we also provide ODM and OEM services at the same time.
2) Our products are mainly exported to the Southeast Asia, EU and USA markets.
3) We produce high-quality products in conformity with the JB/T, GB/T, and IEC standards.
4) We possess technical experts and services supporting for the EPC projects and project tendering.
Q2-How long is the lead time please?
It depends on the complexity of the order:
1) 3 weeks after payment for a standard order
2) Within 1 week after payment for a standard sample order.
(Sample fee will be refunded after formal order)
Q3-Could I know the remittance route please?
1) Standard order could be paid by T/T.
2) Small order payment could be supported by Paypal and Global Pay.
Q4-Any suggestion for the delivery please?
3) By sea, FCL , LCL, etc...
Q5-Any support or service for after sales please?
1) Standard quality guarantee is 18 months.
2) 24 hours online manual service for assistance and emergency.
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
Electrical Accessories 2100V 0.78UF 3+3 Large Plug High Voltage Microwave Oven Capacitor
Shenzhen Xieyuanxin Optoelectronics Co., Ltd.
Cbb60 20UF Capacitors with Sh RoHS Polypropylene Film Motor Start
Pingxiang Totem Capacitor Co., Ltd
15kv/27kv/38kv/72.5kv/132kv 50Hz/60Hz Uo to 50Mvar Three Phase Substation Mounted Capacitor Bank
Ningbo Hyuan Power Industry Co., Ltd.
Customized Polypropylene Film Capacitor in Medical Equipment
Wuxi Cre New Energy Technology Co., Ltd.
4 Pin Wiring Diagram Cbb61 Fan Capacitor 10UF Cbb61 Capacitor 450VAC 50 60Hz