Hisem 550 Watt HS-M10-72/2HP 550W PV Bifacial Solar Panel
Min Order 33 Pieces
Availability In Stock
Shipping From Shandong, China
Popularity 398 people viewed
Quantity
Hisem New Energy Technology Co., Ltd
VIP   Audited Supplier 2 years
Profile Certified by SGS/BV
P-550
12 Year Process Warranty and 30 Year Power Warrant
30 Years
72pcs
Industrial
New
ISO, CE, TUV CQC
Monocrystalline Silicon
P-Type
Half Cell
Acceptable OEM
Acceptable Customization
HISEM
Wooden Pallets and Cardboard Boxes
2279*1134*35mm
China
Product Description
Product Description
ModuletypeHS-M10-72/2HP 540WHS-M10-72/2HP 545WHS-M10-72/2HP 550WHS-M10-72/2HP 555W
Max power(Pmax)540W545W550W555W
Max power voltage(Vmp)41.96V42.12V42.28V42.44V
Max power current(Imp)12.87A12.94A13.01A13.08A
Open circuit voltage(voc)50.04V50.18V50.33V50.48V
Short circuit current(Isc)13.76A13.83A13.90A13.97A
Module eff(x)20.89%21.09%20.28%20.47%
Product Set Up
Energy Storage Battery
Company Profile
 The Development Course of the Company:
 Was founded in 1993, the company is engaged in domestic and foreign trade business in China.
glories of company:
 Quality assurance: high power, reliability, and safety
 Company vision: energy master ring, green master ring, wealth master ring, sun master ring
 Company mission: to create intellectual property and meet market demand.
Product Line
Packaging & Shipping
Certificate
Exhibition
  • Contact Supplier
Message Type
* Message Content
* Name
* Phone
* Email
* CAPTCHA
Home System 590W Mono Solar Panel Price
New Good 590W Bifacial Solar Panel for Energy Storage System
25 Years Warranty 550W Black Solar Panels 540W on Grid off Grid
Zb Solar Panels China Panel Solar 330W-350W Poly Crystalline for Electricity
Chengde Zhenbang New Energy Technology Co., Ltd.
$0.16 200000 W(MOQ)
Solar Power Panel High-Efficiency Jinko 625-650W Mono Solar Panels for Sustainable Energy
Shanghai Super Power Co.,Ltd
400W, 405W, 410W Mono Half Cut 108 Cells Monocrystalline and Photovoltaic Solar Energy Panel Module and Home Solar Energy System
Zhejiang Sunpro Power Technology Co., Ltd.
Sunpro Power Half Cut Mbb 365W Mono Solar Module/ Solar Panel/ PV Module/ PV Panel with 166mm M6 Technology Solar Cells
300W Foldable and Portable Solar Panel Without Bracket for Camping/Home Solar Power Panel
Shandong Huaquan Power Co., Ltd.
Small PV Cell Module 5W 6W 1W 2W 3W 4W 10W 4V 5V 6V 9V 12V 18V Pet ETFE Glass Photovoltaic Customized Shape Mini Solar Panel