LRS-150-24 Ultra thin 24VDC 6.3A 150W Economical Switching Power Supply
Min Order 1 Piece
Availability In Stock
Shipping From Zhejiang, China
Popularity 531 people viewed
Quantity
Zhejiang Ximeng Electronic Technology Co., Ltd.
VIP   Audited Supplier 18 years
Profile Certified by SGS/BV
LRS-150-24
Single
2 Years
101 - 200W
85~132VAC/170~264VAC by Switch
Series Switching Power Supply
Self-excited Switching Power Supply
Width Modulation Type
Terminal Power Distribution Equipment
One-way Transmission
CE, ISO, CCC
Smun
150W
24VDC 6.3A
47~63Hz
159*97*30mm
0.48kg
88%
Short Circuit/Overload/Over Voltage/Over Temp
-30~+70ºC
1%