HDPE Water Pipe DN20-1600 Pn6-16 Thickness 2mm-150mm for Water Supply / Irrigation / Drainage / Sewerage / Gas Transport Video,Demo, How It Works & Features
Product Specifications
HDPE Pipe
Online After-Sales Service
1 Year
HDPE
Thermoplastics Pipes
<0.01%
<0.4%
41~50MPa
Pn4 Pn5 Pn6 Pn8 Pn10 Pn12.5 Pn16 Pn20 Pn25
Welding
CE, SGS, ISO, CNAS, IAF
KANGYU
Standard Export Packing
DN20-1600 mm
Shandong, China
Dislike 0 Comment 0
More>Recommended Video
Nist Connection Medical Hose Assembly with DIN 13260-2/BS5682 Probes
Automatic Central Lubrication System for High Pressure Grease Hose
Plastic Pipe Fitting PPR Tube Hot&Cold Water Supply Thermofusion PPR Pipe
High-Speed Railway Drainage PVC Pipe - Durable White Design
German Quality Affordable Cold and Hot Plastic Water Pipe PPR Pipe
China Customized 20mm 25mm 32mm 40mm Water Supply HDPE Pipe for Flexible PE Threading Tube DN20-1600 Sizing
Shenghang Plastic Transparent Clear Acrylic PMMA Round Tube with Custom Size
Zhongcai ASTM Sch80 Sch40 High Pressure Water Supply PVC Pipe
Mpp Electric Power Pipe Small Diameter Sizes Mpp Conduit Plastic Pipe
20mm 25mm 32mm 40mm 50mm 63mm 75mm 90mm 110mm 125mm 140mm 160mm HDPE Pipe with Flange and All Accessories
PE Black Water Pipe 20mm-1600mm HDPE Irrigation Pipe